V Kongres Afrykanistów Polskich

Normalne Większe Największe

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy!


Mamy zaszczyt i przyjemność już po raz czwarty zaprosić Państwa do udziału w Kongresie Afrykanistów Polskich, który od roku 2007 gromadzi specjalistów różnych dziedzin nauki pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat aktualnie prowadzonych badań poświęconych tematyce afrykanistycznej. Organizatorem Kongresu jest w tym roku Muzeum Miejskie
w Żorach oraz, jak zwykle, Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne.

Tematyka Kongresu obejmie szeroko pojęte spektrum problemów, bowiem zależy nam, aby było to spotkanie interdyscyplinarne. Chcielibyśmy również, aby formuła Kongresu umożliwiła jego otwarcie dla grona słuchaczy niezwiązanych ze środowiskiem naukowym. Dlatego też, oprócz sesji plenarnych, w programie Kongresu znajdą się wykłady otwarte, które umożliwią zainteresowanym osobom „spotkanie z Afryką” w jak najlepszej postaci popularno-naukowej.

Obrady kongresowe odbywać się będą od 26 do 28 listopada 2014 r. w nowym gmachu Muzeum Miejskiego w Żorach przy ulicy Muzealnej 1/2. Specjalne tło Kongresu stanowić będzie wystawa „Polskie poznawanie świata”, której znacząca część nawiązuje do problematyki polskich badań prowadzonych na kontynencie afrykańskim.

Wszystkie szczegóły związane z organizacją Kongresu będzie można znaleźć na oficjalnej stronie www.kongresafrykanistyczny.pl, która już wkrótce będzie do Państwa dyspozycji.
O szczegółach dotyczących organizacji Kongresu będziemy również informować na bieżąco za pomocą poczty elektronicznej. Wkrótce otrzymają Państwo pierwszy komunikat kongresowy.

Postaramy się, aby atmosfera dyskusji sprzyjała wysiłkowi intelektualnemu, a spotkania towarzyskie sprawiły, że pobyt w Żorach będzie przez Państwa mile wspominany. Naukową refleksję uwieczni publikacja, którą planujemy wydać w 2015 roku.

Przewodnicząca Zarządu
Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego
Małgorzata Szupejko

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
IV Kongresu Afrykanistów Polskich
Lucjan Buchalik


POBIERZ ZAPROSZENIE