VI Kongres Afrykanistów Polskich

Normalne Większe Największe

Publikacje po VI Kongresie

Szanowni Państwo,
jeszcze raz pragniemy gorąco podziękować wszystkim prelegentkom i prelegentom oraz współorganizatorom Kongresu za aktywne uczestnictwo w Kongresie!
 
Na podstawie wielu głosów od Państwa, możemy stwierdzić, że Kongres ogólnie rzecz biorąc skończył się sukcesem. Dzięki formie zdalnej zdołał włączyć w obrady prelegentów przebywających w różnych częściach świata, gości z zagranicy oraz umożliwił popularyzację badań afrykanistycznych poza szeroko poza miejscem odbywania się Kongresu. Z drobnych błędów i uchybień technicznych, które się zdarzyły, wyciągniemy wnioski na przyszłość.
 
Obecnie, tak jak obiecywaliśmy, przystąpimy do publikacji artykułów, które Państwo do nas nadeślą. Istnieje także możliwość publikacji tekstów, które nie były prezentowane na Kongresie, w tym przez osoby, które w nim nie uczestniczyły, chcielibyśmy bowiem uniknąć powstawania tomów tzw. pokonferencyjnych.
 
W związku z powyższym nie będziemy tworzyć jednego zbiorczego tomu pokongresowego, tylko wydamy kilka zbiorowych monografii tematycznych w ramach serii wydawniczych, które prowadzimy. Są to następujące serie: 
  • czasopismo, obecnie również seria wydawnicza: „Afryka” wydawana przez PTAfr i WUW,
  • seria wydawnicza: „Forum Politologiczne” wydawana przez INP UW-M w Olsztynie,
  • tom poświęcony badaniom antropologicznym, wydany przez IEiAK UW w wydawnictwie WUW,
  • tom poświęcony badaniom historycznym, wydany przez IEiAK UW w wydawnictwie WUW, 
  • tom w ramach serii „Collectanea Sudanica” w języku angielskim wydawany przez wydawnictwo „Bernardinum”,
  • tom w ramach serii „Sudan”, wydawany przez wydawnictwo „Bernardinum”,
  • tom w ramach serii „Bilad as-Sudan”, wydawany przez wydawnictwo „Bernardinum”,
Ponadto tomy w dwóch seriach muzealnych:
  • tom w serii „Ex Africa Semper Aliquid Novi”, wydawany przez Muzeum Miejskie w Żorach,
  • tom w ramach czasopisma „Etnografia Nowa”, wydawana przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Informujemy tych z Państwa, dla których ważne są tzw. punkty, że wszystkie wydawnictwa z wyjątkiem dwóch ostatnich znajdują się na ministerialnej liście wydawnictw punktowanych. Redaktorzy wydawnictw muzealnych obiecali jednak podjęcie starań aby także szybko się tam znaleźć. 
 
Redaktorzy poszczególnych tomów zwrócą się do Państwa w osobnym liście z propozycją druku tekstu w wydawanych przez siebie publikacjach. Teksty możecie państwo przysyłać na adres kongresu afrykanistycznego (które prześlemy do określonych reaktorów) lub bezpośrednio na ich adres. 
Prosimy o jak najszybsze przysyłanie tekstów, im szybciej je Państwo przyślą, tym szybciej będą mogły ukazać się drukiem. Ostateczny termin nadsyłania ustalamy na 1 września 2021 roku!
 
Z pozdrowieniami dla wszystkich w imieniu Komitetu Organizacyjnego     
Maciej Ząbek, prof. UW